[WYWIAD] "W rytmie życia" z Krystyną Dąbek z pilskiego hospicjum

2023-11-06 11:24
Krystyna Dąbek, pielęgniarka oddziałowa w pilskim hospicjum
Autor: Alicja Górska Krystyna Dąbek, pielęgniarka oddziałowa w pilskim hospicjum

Nie buduje mostów ani wieżowców, o czym marzyła będąc dzieckiem. Buduje relacje: ze swoimi bliskimi, z pacjentami oraz ich rodzinami.

Od półtora roku pracuje w pilskim hospicjum, a wcześniej przez 38 lat pracowała w pilskim szpitalu na oddziale otolaryngologii. W czasie pandemii organizowała w szpitalu punkt pobrań wymazów na badania PCR w kierunku Covid-19 i punkt szczepień. Zajmowała się także wolontariatem.

Ukończyła liceum medyczne w Pasłęku, a potem studia pielęgniarskie na Akademii Medycznej w Szczecinie oraz studia podyplomowe z zarządzania dla pielęgniarek w służbie zdrowia, a także kurs pielęgniarstwa operacyjnego (specjalizacja z pielęgniarstwa chirurgicznego). Przez dwanaście lat była pielęgniarką oddziałową na oddziale otolaryngologii w pilskim szpitalu.

Krystyna Dąbek, pielęgniarka oddziałowa w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym i hospicjum stacjonarnym w Pile 2 listopada była gościem programu "W rytmie życia".

Przez 18 lat opiekowała się swoją chorą na alzheimera mamą. Co dawało jej siłę w najbardziej kryzysowych sytuacjach? Dlaczego na dwa lata przed emeryturą zrezygnowała z pracy w szpitalu? Odpowiedzi na te i inne pytania w tej rozmowie.

Alicja Górska, zapraszam do słuchania. 

Listen to ""W rytmie życia" z Krystyną Dąbek cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Krystyną Dąbek cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Krystyną Dąbek cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Krystyną Dąbek cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Krystyną Dąbek cz.5" on Spreaker.

Polecamy także inne wywiady z cyklu "W rytmie życia":

"W rytmie życia" z ks. Jackiem Dziadoszem, byłym misjonarzem w Boliwii

"W rytmie życia" z Mieczysławem Stochem, wujem Kamila Stocha, kolekcjonerem płyt winylowych

"W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim, miłośnikiem gór i wspinaczki wysokogórskiej

Krystyna Dąbek, pielęgniarka oddziałowa w pilskim hospicjum
Autor: Alicja Górska Krystyna Dąbek, pielęgniarka oddziałowa w pilskim hospicjum i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym