[WYWIAD] "W rytmie życia" z ks. prof. Januszem Lemańskim

2023-12-08 19:23
ks. prof. Janusz Lemański, biblista
Autor: Alicja Górska ks. prof. Janusz Lemański, biblista

Studiował na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni biblijnych na świecie. Dziś mówi, że Rzym to miasto, w którym się czuje jak w domu. Jest także przewodnikiem po Ziemi Świętej.

Studiował na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni biblijnych na świecie - w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Dziś mówi, że Rzym to miasto, w którym się czuje jak w domu. Jest także przewodnikiem po Ziemi Świętej. Jest specjalistą od Starego Testamentu. Ma na swoim koncie 15 wydanych książek oraz około 140 artykułów naukowych.

Ks. prof. Janusz Lemański, biblista, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie był w czwartek gościem programu "W rytmie życia".

Opowiadał o dzieciństwie spędzonym na Kaszubach, studiach w Wiecznym Mieście i wędrówkach śladami Świętej Rodziny. 

Wywiad poniżej:

Listen to ""W rytmie życia" z ks. Januszem Lemańskim cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Januszem Lemańskim cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Januszem Lemańskim cz.3" on Spreaker.
Gościem Alicji Górskiej w programie W rytmie życia był ks. prof. Janusz Lemański, wykładowca w WSD w Koszalinie i na Uniwersytecie Szczecińskim
Autor: Alicja Górska Gościem Alicji Górskiej w programie "W rytmie życia" był ks. prof. Janusz Lemański, wykładowca w WSD w Koszalinie i na Uniwersytecie Szczecińskim
Listen to ""W rytmie życia" z ks. Januszem Lemańskim cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Januszem Lemańskim cz.5" on Spreaker.