[WYWIAD] "W rytmie życia" z Małgorzatą Zychowicz, instruktor biblioteczną w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

2023-02-01 11:05
Małgorzata Zychowicz z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej
Autor: Alicja Górska Małgorzata Zychowicz z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Opiekuje się bibliotekami gminnymi w powiecie koszalińskim. Prowadzi także szkolenia. Przez wiele lat organizowała spotkania autorskie ze znanymi w Polsce pisarzami.

Jest instruktorką biblioteczną i opiekuje się bibliotekami gminnymi w powiecie koszalińskim. Prowadzi także szkolenia. Przez wiele lat organizowała spotkania autorskie m.in. z Olgą Tokarczuk, Katarzyną Bondą czy Jerzym Bralczykiem. W 2016 roku została nagrodzona tytułem Zachodniopomorskiego Bibliotekarza Roku.

Czy te spotkania z pisarzami pozostawiły jakiś ślad także w niej? Jaki gość jest dla niej szczególnie ważny? Przez jakiś czas współpracowała z bibliotekami Bałtyckiego Teatru Dramatycznego i Wyższego Seminarium Duchownego. Była także nauczycielem akademickim w Centrum Edukacyjnym w Koszalinie. Co te doświadczenia wniosły w jej życie zawodowe?

Odpowiedzi na te i inne pytania w tej rozmowie. Małgorzata Zychowicz opowiedziała nam także o swojej miłości do muzyki barokowej i fascynacji "Tęgimi chłopami".

Małgorzata Zychowicz 26 stycznia była gościem "W rytmie życia".

Listen to ""W rytmie życia" z Małgorzatą Zychowicz cz. 1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Małgorzatą Zychowicz cz. 2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Małgorzatą Zychowicz cz. 3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Małgorzatą Zychowicz cz. 4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Małgorzatą Zychowicz cz. 5" on Spreaker.

Kolejnym gościem programu "W rytmie życia" będzie 2 lutego s. Wiktoria Kucharska ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, od siedmiu lat posługująca w Domu Pielgrzyma i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Emisja w czwartek po godz. 17.00.

Inne wywiady z cyklu "W rytmie życia" na naszej stronie. Polecamy.

"W rytmie życia" z Magdaleną Kukulską, lekarzem neonatologiem