Z Koszalina na granice. Wolontariusze potrzebni

2022-05-17 15:44
wolontariusze
Autor: Magda Wanowska-Miksa Ta grupa wolontariuszy pojechała dzisiaj pomagać na granicy. W większości są to uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy przybyli dwa miesiące temu do Koszalina.

Potrzebni są wolontariusze do projektu diecezjalnej Caritas „Podaj rękę Ukrainie”. Wolontariusze pojadą na granicę polsko-ukraińską i będą tam pomagać osobom, które uciekają przed wojną. Do ich zadań będzie należało przyjmowanie uchodźców, wydawanie posiłków, przekazywanie informacji i wspieranie rozmową.

W ramach projektu Caritas „Podaj rękę Ukrainie” dzisiaj z Koszalina wyruszyła już druga grupa wolontariuszy, którzy będą pomagać Ukraińcom w punktach na granicy w Medyce i Dorohusku. Potrzeba jednak jeszcze wielu rąk do pracy i chętnych na kolejne 7-dniowe turnusy.

-Na granicy spędzamy 7 pełnych dni, należy doliczyć jeszcze dwa dni na podróż w obie strony. Nasze punkty są aktywne 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Wolontariusze pracują po 8 godzin na dobę. Zapraszamy do wyjazdu wszystkich ludzi o otwartych głowach i ciepłych sercach, z chęcią do niesienia pomocy. My zapewniamy im transport, wyżywienie i nocleg. Ze sobą należy zabrać tylko rzeczy na przebranie i wiele sił i zapału do pracy

-mówi Michał Klemba, koordynator Caritas.

wolontariusze i dary
Autor: Magda Wanowska-Miksa Wolontariusze wiozą ze sobą najpotrzebniejsze na granicy rzeczy: leki, środki czystości, żywność dla dzieci i dorosłych.

Do końca projektu zostało 6 turnusów, na każdy może pojechać maksymalnie 10 wolontariuszy. Pełnoletni ochotnicy mogą zgłaszać się telefonicznie do Michała Klemby, dzwoniąc pod nr 605 237 245.

Listen to "Wolontariusze" on Spreaker.