W parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się dystrybucja „Świec, które tworzą polską wigilię”

2021-11-23 14:44
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
Autor: materiały prasowe Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Z kolejnym Adwentem wraca akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku na wigilijnych stołach diecezjan może zapłonąć 55 tys. charytatywnych świec Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci na całym świecie.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 28. edycji akcji Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przygotowała około 55 tysięcy świec- 43 tys. małych oraz 12 tys. dużych, które zapłoną na wigilijnych stołach. Z początkiem Adwentu w parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpocznie się ich dystrybucja.

Kupując świece pomagamy dzieciom na całym świecie. Przyczyniamy się do finansowania wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz rehabilitacji i leczenia. Ponadto w tym roku 10 gr. ze sprzedaży każdej świecy wigilijnej będzie przeznaczone na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, a konkretnie na: budowę przedszkola i szkoły w miejscowości Yaounde w Kamerunie, dożywianie dzieci w prowincji Misiones w Argentynie, wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie oraz dożywianie dzieci w Wenezueli.

Świece Caritas
Autor: materiały prasowe Świece Caritas 2021

Świece trafiły do wszystkich 221 parafii w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Można je nabyć przez cały Adwent lub do wyczerpania zapasów. Dostępne są również w Centrali Caritas w Koszalinie.

Wigilijną akcję Caritas można wesprzeć także wysyłając SMS o treści WIGILIA na nr 72052. Szczegóły na stronie wigilijnedzielo.caritas.pl

Listen to "Krystian Linnik, Centrum Wolontariatu Caritas" on Spreaker.