Zakończyły się regaty „Trzy perły” [ROZMOWA]

2023-05-29 10:51
W miniony weekend rozegrano regaty Trzy perły
Autor: Waldemar Śmigielski W miniony weekend rozegrano regaty "Trzy perły"

Regaty rozpoczynają sezon żeglarski w portach Pomorza środkowego. Organizatorem jest Jachtklub Królewskiego Miasta Darłowa. Pierwsza część regat odbywa się wiosną, a druga jesienią. W tej edycji żeglarze ścigali się na trasie z Kołobrzegu do Darłowa i drugiego dnia w okolicach portu morskiego w Darłowie.

- Na początku brakowało nam wiatru więc start w Kołobrzegu był raczej powolny. Potem wiatr się wzmógł i można było żeglować trochę szybciej. Niewątpliwą gratką dla kibiców był etap w Darłówku, bowiem jachty ścigały się po trójkącie na redzie portu morskiego i można je było oglądać z plaży albo z falochronu. W drugi weekend września odbędzie się jesienna edycja regat. Tym razem z Ustki do Darłowa – powiedział Radiu Plus wice komandor Jachtklubu Królewskiego Miasta Darłowa, Paweł Krakowiak.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej regat „Trzy perły” zajął jacht Maxi Han z kapitanem Krzysztofem Stormanem, drugie jacht Pasadenia z kapitanem Waldemarem Kapustą i trzecie jacht Barbara S. z kapitanem Witoldem Seszlerem.

Listen to "Paweł Krakowiak" on Spreaker.