[ZAPOWIEDŹ] Orszaki Trzech Króli w Koszalinie, Słupsku, Pile, Karlinie...
W kilkunastu miejscowościach na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w poniedziałek odbędą się Orszaki Trzech Króli. Uliczne jasełka połączone z kolędowaniem przyciągają tłumnie całe rodziny.
W kilkunastu miejscowościach na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w poniedziałek odbędą się Orszaki Trzech Króli. Uliczne jasełka połączone z kolędowaniem przyciągają tłumnie całe rodziny.
W Koszalinie Orszak Trzech Króli rozpocznie się po Mszy św., sprawowanej o godz. 10.00 w katedrze. Eucharystii będzie przewodniczył bp diecezjalny Zbigniew Zieliński. Orszak przejdzie ulicą Zwycięstwa do kościoła pw. św. Wojciecha.
Listen to "ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie" on Spreaker.Orszak Trzech Króli odbędzie się także w Pile. Orszak wyruszy o godz. 15.00 z Placu Staszica ustaloną trasą i powróci na Plac Staszica. Tam odbędzie się pokłon Dzieciątku, koncert kolęd Rodziny Muraszków oraz rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych. Szczegóły, dotyczące trasy, w materiale audio poniżej. Przedstawił je Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.
Listen to "Zapowiedź Orszaku Trzech Króli w Pile" on Spreaker.Uliczne jasełka zostaną zorganizowane również w Słupsku. Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. Po Mszy orszak wyruszy z ul. Piłsudskiego na Plac Zwycięstwa. Zakończenie około godz. 13.30 wspólnym kolędowaniem na Placu Zwycięstwa. Będzie też poczęstunek.
Listen to "Anna Borowiec ze Wspólnoty św. Krzysztofa w Słupsku" on Spreaker.
Równie kolorowo i atrakcyjnie będzie w Karlinie, gdzie orszak odbędzie się dopiero po raz drugi. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.15 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła, której przewodniczył będzie bp Krzysztof Zadarko. Po niej przemarsz za gwiazdą do betlejemskiej stajenki w Homanit Arenie. Po drodze przystanki – uliczne jasełka, opowiadające historię Objawienia Pańskiego, w których, w zupełnie nowych dla siebie rolach wezmą udział znani mieszkańcy Karlina, będący przedstawicielami różnych środowisk: m.in. samorządowców, nauczycieli, sportowców i przedsiębiorców. Na finał wystąpią najmłodsi artyści gminy Karlino. Całość wydarzenia zakończy słodki poczęstunek. Karliński orszak ma również wymiar charytatywny. Nie tylko Trzej Królowie przyniosą do betlejemskiej szopki swoje dary. Taką możliwość mają również uczestnicy Orszaku, włączając się w zbiórkę, z której dochód przeznaczony zostanie na zakupy dla najmłodszych mieszkańców koszalińskiego Domu Samotnej Matki i Domu Fundacji Małych Stópek w Syrkowicach.
Listen to "Karolina Pawłowska, koordynatorka karlińskiego Orszaku Trzech Króli" on Spreaker.Orszaki Trzech Króli odbędą się także w innych miejscowościach w regionie:
Bińcze – Msza św. o godz. 12.00, po niej jasełka przygotowane przez dorosłych. Orszak przejdzie do sali wiejskiej, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie oraz konkurs kolęd.
Bobolice – Orszak wyruszy po Mszy Świętej o godz. 11.30.
Człopa – Msza św. o 12.00, a potem Orszak przejdzie do domu kultury i tam spotkanie otwarte dla wszystkich przy kawie i cieście.
Darłowo – Orszak rozpocznie się o godz. 11.00 na Zamku Książąt Pomorskich. Przejście ulicami miasta do Kościoła Mariackiego. Tam zakończenie o godzinie 12.00 Mszą św. (szczegóły w odrębnym artykule)Dygowo – Wspólne kolędowanie w kościele o godz. 15:00.
Kalisz Pomorski – Orszak Trzech Króli pod hasłem „Kłaniajcie się królowie” rozpocznie się o godz. 15.00 przy choince w parku przy Pałacu. Orszak przejdzie do kościoła, gdzie Mędrcy złożą pokłon Nowonarodzonemu, a dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie wykonają Taniec Aniołów. Kolędowanie z zespołem AleBabki.
Mirosławiec – Orszak wyruszy po Mszy św. o godz. 12.00. Przejdzie ulicami miasta do Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu uczniów SP w Mirosławcu, scholi parafialnej oraz zespołu z Ośrodka Kultury.
Polanów – Msza św. o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Około godz. 12.00 jasełka w kościele, następnie orszak wyruszy na Świętą Górę Polanowską, a zakończenie odbędzie się przy szopce betlejemskiej.
Parafia Słowino – o godz.13.00 Msza św. w kościele filialnym w Boleszewie. Potem przemarsz z kościoła do świetlicy wiejskiej, gdzie będą jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola i poczęstunek.
W Koszalinie 6 stycznia także koncert kolęd. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki będzie można usłyszeć od godz. 16.00 w kościele pw. św. Marcina. Wystąpią: Chór Dziecięco-Młodzieżowy Pałacu Młodzieży w Koszalinie Dyrygent: Kamil Szafran Chór Harmonia Sphaerarum z Gniewa Dyrygent: Izabela Chyła Projektowy Chór Mieszkańców Koszalina "Koszalin Śpiewa Kolędy" Dyrygent: Kamila Szafran.