Zazwyczaj przyjmują Ją w domach – teraz przyjdą do Niej. [ROZMOWA]

2022-06-02 9:21
W sobotę 4 czerwca Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej
Autor: sanktuarium-koszalin.pl W sobotę 4 czerwca Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej

Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej już w najbliższą sobotę (4 czerwca) na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

W apostolacie działającym w 85 parafiach całej diecezji jest obecnie ponad 300 kręgów. Każdy z nich liczy od 10 do 15 rodzin czy osób. Oznacza to, że pielgrzymującą Matkę Bożą przyjmuje do swoich domów ponad 4 tys. wiernych.

- Zaczniemy tradycyjnie od Różańca o godz. 10, później będzie konferencja o znaczeniu Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej. W samo południe Msza św. pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Po Eucharystii poczęstunek dla pielgrzymów – powiedziała Radiu Plus s. Celina Junik z Góry Chełmskiej.

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej to obecnie jedno z najprężniej rozwijających się dzieł ewangelizacyjnych w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Pielgrzymka będzie też okazją do świętowania 31. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Górze Chełmskiej. 1 czerwca 1991 roku pobłogosławił on sanktuarium, jako jedyne z ponad 200 istniejących na świecie sanktuariów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Listen to "s. Celina Junik" on Spreaker.