ZBM Koszalin modernizuje zasoby, przybywa mieszkań

2022-07-05 9:02
kamienica
Autor: materiały prasowe

Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie od wielu lat prowadzi inwestycyjne związane z kapitalnymi remontami mieszkań komunalnych.

W tym roku będzie to pięć większych inwestycji, których koszt sięga prawie 2 milionów złotych. Największą z ich, bo za prawie milion złotych jest termomodernizacja budynku przy ul. Piłsudskiego 26. Roboty zakończyły się już w czerwcu. Od strony ulicy Piłsudskiego naprawiono uszkodzone tynki, elementy ozdobne i gzymsy. Wykonano również renowację płyt balkonowych i balustrad. W budynku wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Odrestaurowano także drzwi wejściowe. Wymieniono też instalację wodno-kanalizacyjną i wykonano nową instalację co i cwu. Zmieniono systemy ogrzewania z pieców kaflowych na centralne ogrzewanie podłączone do miejskiej sieci cieplnej MEC.

zbm
Autor: materiały prasowe

Jeszcze w tym roku podobne prace przeprowadzone zostaną w budynku przy ul. Piłsudskiego 28 wraz z dwiema oficynami. ZBM jest w trakcie wyłaniania w przetargu firmy, która zrealizuje projekt dofinansowany ze środków unijnych. Rewitalizacja była ujęta w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Koszalina. Pierwotna wartość całego projektu rewitalizacji parku sięgała ponad 6 mln złotych, z czego prawie 4 mln złotych stanowiło dofinansowanie ze środków funduszy europejskich oraz budżetu państwa.

strych
Autor: materiały prasowe

Przeprowadzono także adaptacje strychów i przebudowa lokali. Chodzi o budynek przy ul. Zwycięstwa 144 z adaptacją strychu, w wyniku czego powstał jeden samodzielny lokal mieszkalny o powierzchni 48 metrów kwadratowych. Koszt tych prac to 172 tysiące złotych. Przy ul. Młyńskiej 63 przebudowano istniejące mieszkanie z adaptacją strychu, co przyniosło dwa samodzielne lokale mieszkalne o powierzchni odpowiednio 47 i 64 metry kwadratowe. Łączny koszt prac zamknął się kwotą ponad 200 tysięcy złotych. Kwotą ponad 216 tysięcy złotych zamknęły się prace przy ul. Młyńskiej 56, gdzie także wyremontowano lokal mieszkalny. Dwa samodzielne mieszkania o powierzchni 61 i 64 metry kwadratowe zyskano natomiast przy przebudowie lokali przy ul. Zwycięstwa 176. Wszędzie przeprowadzono kompleksowe roboty budowlane z branży sanitarnej, elektrycznej i wod.-kan.