Zgłoszenia do konkursu o tytuł Przedsiębiorcy Roku

przedsiębiorca roku
Autor: materiały prasowe

Północna Izba Gospodarcza kolejny raz nagrodzi najlepszych przedsiębiorców. Do końca listopada trwa przyjmowanie zgłoszeń w pięciu kategoriach konkursowych.

Przedsiębiorcy będą oceniani w trzech kategoriach związanych z wielkością zatrudnienia: 1.  kategoria – Przedsiębiorstwo do 50 zatrudnionych. 2. kategoria – Przedsiębiorstwo zatrudniające od 51 do 250 zatrudnionych. 3. kategoria – Przedsiębiorstwo powyżej 250 zatrudnionych. Ponadto, pracodawcy będą oceniani także w kategoriach jakościowych: 4. kategoria – Menedżer Roku Pomorza Zachodniego. 5. kategoria – Społeczna odpowiedzialność biznesu.

- Trwająca pandemia koronawirusa to dla wszystkich bardzo trudny czas, wymagający kreatywnych rozwiązań i szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Poza tym przedsiębiorcy zmagają się z inflacją, presją płacową, komplikacjami podatkowymi i szeregiem innych problemów. Mimo tych wszystkich spraw wielu z nich pozostaje empatycznymi szefami, gotowymi do współdziałania z pracownikami. Północna Izba Gospodarcza organizując plebiscyt Pracodawca Roku chce wyróżnić osoby, które swoją postawą udowadniają, że rozwój jest możliwy w każdych warunkach. Pod żadnym pozorem prowadząc firmę nie można zapominać o ludziach – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Zachęcamy do zgłoszeń, bo czasu zostało nie wiele – dodaje.

- W ubiegłym roku nagrodziliśmy przedsiębiorców, których postawa wyróżniała się w czasie pandemii koronawirusa. – Chcemy wyróżnić przedsiębiorstwa aktywne, prorozwojowe, mające wizję działania, ale jednocześnie niebędące obojętne na swoje otoczenie i pracowników. Laureatów wybierzemy w trzech kategoriach: przedsiębiorstwa małe, średnie i duże. Przyznamy także specjalne wyróżnienie za społeczną odpowiedzialność biznesu oraz dla menadżera roku – mówi dyrektor Piotr Wolny. – Wyróżnienie Pracodawca Roku to tytuł prestiżowy. W ubiegłych latach nagradzaliśmy największe i najprężniej działające przedsiębiorstwa, ale zależy nam również na pokazywaniu dobrych praktyk w przedsiębiorstwach bardzo małych – dodaje.

Do konkursu może przystąpić każdy przedsiębiorca, który samodzielnie zgłosi chęć udziału w konkursie, zostanie zgłoszony przez Członka Kapituły Konkursu, zostanie zgłoszony przez osobę postronną lub pracownika firmy.Zgłoszenia przyjmowane będą do końca listopada. Uroczysta gala podczas której wręczone zostaną wyróżnienia dla laureatów odbędzie się w grudniu. Więcej informacji na stronie internetowej Północnej Izby Gospodarczej.