[AKTUALIZACJA] Zmarła Longina Włodarczyk, mama biskupa Krzysztofa Włodarczyka

2023-04-05 16:13
żałoba
Autor: pixabay

Dziś dotarła do nas smutna informacja o śmierci mamy biskupa Krzysztofa Włodarczyka, obecnie ordynariusza diecezji bydgoskiej, ale wcześniej biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.

Zmarła Longina Włodarczyk, mama biskupa Krzysztofa Włodarczyka, ordynariusza diecezji bydgoskiej, a wcześniej biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.

Longina Włodarczyk urodziła się 19 września 1936 roku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 11 kwietnia, w kościele Narodzenia NMP w Rusinowie k. Jarosławca (parafia Zwiastowania NMP w Łącku, dekanat Ustka, diecezja koszalińsko-kołobrzeska). O godzinie 11.30 rozpocznie się różaniec, a po nim o godz. 12.00 Msza Święta. Ciało zmarłej spocznie w grobie przy kościele w Rusinowie.

Redakcja Radia Plus Koszalin składa Ks. Biskupowi Krzysztofowi Włodarczykowi i rodzinie Ks. Biskupa wyrazy współczucia.

Bp Krzysztof Włodarczyk urodził się w Sławnie. W diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej pełnił posługę m.in. wicerektora w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, dyrektora Centrum Edukacyjno - Formacyjnego w Koszalinie, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie. Biskupem pomocniczym w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej został w czerwcu 2016 roku. Ordynariuszem diecezji bydgoskiej jest od 21 września 2021 roku.