Znamy wyniki Słupskiego Budżetu Obywatelskiego

2021-11-29 16:11
Słupsk
Autor: www.slupsk.pl

Do realizacji w Słupskim Budżecie Obywatelskim 2022 przeszło aż 15 z 34 projektów. Najwięcej głosów zdobył projekt infrastrukturalny ogólnomiejski Kąpielisko, plażowisko i spacerowisko w Parku im. Józefa Trendla.

W głosowaniu na projekty Słupskiego Budżetu Obywatelskiego wzięło udział ponad 8,5 tys. mieszkańców, czyli 40 procent więcej niż rok temu. Słupszczanie wybrali 8 zadań społecznych, 5 zadań infrastrukturalnych lokalnych, jedno zadanie infrastrukturalne szkolne i jedno ogólnomiejskie. Dokładne wyniki można zobaczyć na stronie slupsk.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski/wyniki

Najwięcej, bo ponad 4 tys. głosów mieszkańców zdobyło zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie Kąpielisko, plażowisko i spacerowisko w Parku im. Józefa Trendla. Jak będzie wyglądało w przyszłości to miejsce?

- Teren zostanie wyposażony w urządzenia wypoczynkowe typu leżaki, ławostoły, zadaszone wiaty, umożliwiające spędzanie wolnego czasu w formie pikników na łonie natury. Dla najmłodszych powstanie plac zabaw. W planach jest również uporządkowanie drogi dojazdowej, stworzenie większej liczby miejsc parkingowych i miejsc postojowych dla rowerów oraz zamontowanie systemu monitoringu miejskiego

- mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowa słupskiego magistratu. Informacje o wartości projektu i możliwym terminie realizacji dodaje Beata Macedońska, dyrektor Wydziału Współpracy i Promocji w Urzędzie Miejskim w Słupsku:

-Koszt zadania to milion złotych. Mamy rok na realizację tej inwestycji i myślę, że w 2023 roku będziemy cieszyć się nowym miejscem rekreacyjnym w Słupsku.

Listen to "Monika Rapacewicz o projekcie Kąpielisko w Parku Trendla" on Spreaker. Listen to "Beata Macedońska, dyrektor Wydziału Współpracy i Promocji w Urzędzie Miejskim w Słupsku" on Spreaker.

Słupszczanie w głosowaniu wybrali do realizacji aż 8 zadań społecznych. Po raz kolejny sukces odniósł projekt GARDEN PARTY U KAROLA. Radości nie kryje jego pomysłodawczyni Joanna Kubacka:

-Jestem bardzo wdzięczna, że mieszkańcy po raz 7 wybrali mój projekt. Za 53 tys. zł zrobimy 9 koncertów, plany są na każdą niedzielę lipca i sierpnia. Chcę zaprosić artystów, którzy nie występowali wcześniej, obiecuję, że będą akcenty słupskie, bo sporo ludzi tutaj muzykuje. Mam kilka pomysłów, ale nie zdradzę, bo nie ma jeszcze konkretnych ustaleń.

Listen to "Joanna Kubacka o projekcie Garden Party u Karola" on Spreaker.

Na Słupski Budżet Obywatelski 2022 przeznaczone będzie 2 mln 900 tys. zł.