Znamy zwycięzców koszalińskiego konkursu „Firma na start”

2021-12-17 18:06
Firma na start wyniki
Autor: Magda Wanowska-Miksa Laureaci konkursu, kapituła konkursowa oraz fundatorzy nagród.

7. edycję konkursu „Firma na start” wygrała Dominika Dorębska z projektem na stworzenie gabinetu pedagogiczno-terapeutycznego dla dzieci. Konkurencję miała sporą, ponieważ w tym roku biznesplany złożył 34 osoby. Kapituła w drugiej kategorii konkursu wyróżniła troje uczniów koszalińskich szkół średnich.

Rozstrzygnięto 7. edycję koszalińskiego konkursu „Firma na start”. Kapituła konkursowa wybrała najlepsze biznesplany na działalność gospodarczą w Koszalinie, w dwóch kategoriach: osób dorosłych do 35 lat oraz uczniów koszalińskich szkół ponadpodstawowych.

W pierwszej kategorii zwyciężyła Dominika Dorębska z projektem na stworzenie gabinetu pedagogiczno-terapeutycznego dla dzieci pod nazwą „Sensacja”. Zamierza tam organizować stacjonarne i terenowe zajęcia indywidualne oraz grupowe z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju, terapii zaburzeń integracji sensorycznej, sensoplastyki, jogi dla dzieci oraz kompensacji deficytów edukacyjnych. Laureatka pochwaliła się, że formalnie firma już jest i będzie mieściła się przy ul. Zwycięstwa.

Listen to "Dominika Dorębska, laureatka i autorka projektu "Sensacja"" on Spreaker.

Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 35 tys. zł oraz wiele nagród rzeczowych, szkoleń i innych benefitów ułatwiających rozkręcenie biznesu. Wśród uczniów pierwszą nagrodę otrzymał Adrian Buchholz z koszalińskiego Elektronika za pomysł „Manufaktura Koszalińska Erebor”. Do udziału w konkursie namówiła Adriana jedna z nauczycielek, a pomysł na projekt wziął się z jego pasji. Adrian stworzył biznesplan na rękodzielniczą firmę, która specjalizowałaby się w obróbce skóry, metalu i drewna. Z tych materiałów Adrian chciałby tworzyć spersonalizowane np. torby, portfele, noże.

Listen to "Adrian Buchholz z pomysłem „Manufaktura Koszalińska Erebor”" on Spreaker.
Firma na start wyniki 2
Autor: Magda Wanowska-Miksa Adrian Buchholz z koszalińskiego Elektronika zdobył I miejsce w kategorii uczniów.

II miejsce zajął Mateusz Lisowski, uczeń I LO im. S. Dubois w Koszalinie za pomysł „Litofanowo”, związany z drukiem 3D, a na III miejscu uplasowała się Nikola Rembowska z koszalińskiego Ekonoma z pomysłem aplikacji mobilnej do parkowania „Parkit - rezerwujesz i parkujesz”.

Listen to "Mateusz Lisowski o swoim projekcie „Litofanowo”" on Spreaker.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński ma nadzieję, że Ci młodzi ludzie, biorąc udział w konkursie zdobyli cenną wiedzę i rozwiną swoje biznesy w przyszłości.

Listen to "Piotr Jedliński, prezydent Koszalina" on Spreaker.

Prawie wszyscy laureaci poprzednich edycji konkursu „Firma na start” z powodzeniem prowadzą swoje firmy w Koszalinie. Już dziś prezydent Koszalina zapowiedział koleją edycję konkursu w przyszłym roku.