Adoracja w kościele św. Wojciecha na krakowskim Rynku

2022-09-18 19:48
Adoracja w kościele św. Wojciecha
Autor: wojciechnarynku.pl Adoracja w kościele św. Wojciecha

Niespełna rok trwa kapłańska adoracja w kościele św. Wojciecha na krakowskim Rynku. Jej owoce są absolutnie niezwykłe – każdego dnia setki osób, szczególnie młodych, przychodzi modlić się w samym centrum Krakowa! Kilkadziesiąt księży, którzy włączyli się w adorację, świadczą, jak bardzo zmieniła ona ich życie.

Po zakończonych wakacjach na nowo tworzony jest grafik uczestnictwa w adoracji na okres 19 września 2022 – 20 czerwca 2023 roku. – Zapraszamy wszystkich księży z Krakowa i okolic do włączenia się do tej formy wspólnej modlitwy za naszą archidiecezję, za Kościół, za świat. Niech trwa czuwanie kapłanów i świeckich, niech przynosi kolejne owoce duchowej przemiany w sercach wielu ludzi! Niech Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie, wystawiony na ołtarzu każdego dnia od 7.00 do 21.20, będzie nadal osią, wokół której krążą wszystkie ludzkie sprawy naszego miasta i poszczególnych ludzi! – zachęcają organizatorzy.

– Prosimy kapłanów o włączenie się w adorację i ofiarowanie Panu jednej godziny w tygodniu. Nie obawiajcie się, jeśli czasem nie dacie rady przyjść, bo wypadnie pilny wyjazd, choroba lub inne wydarzenie losowe – będziecie zaasekurowani obecnością osób świeckich. Proponujemy Wam, abyście wybrali sobie jedną godzinę w tygodniu – wskazują kapłani ze Wspólnoty Księży Adorujących.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o informację mailową na adres adoracjawojciech@gmail.com i podanie dnia oraz godziny trwania przed Panem.