"Adwentowi katecheci" pomogą wiernym przeżyć Adwent

2022-11-25 12:22
katecheci
Autor: Materiały prasowe

– Bardzo często zapominamy, że katecheza jest również dla nas, osób dorosłych. Każdy z nas powinien nieustannie poznawać Pana Boga, powinien dowiadywać się o jego miłości i powinien tę miłość naśladować – mówi ks. Konrad Kozioł, który w duecie z Małgorzatą Kozioł poprowadzi tegoroczne internetowe rekolekcje adwentowe Archidiecezji Krakowskiej – „Adwentowi Katecheci”.

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dla jednych będzie on dwudziesty, dla innych osiemdziesiąty czy dziewięćdziesiąty. – To przede wszystkim czas przygotowania naszych serc na spotkanie ze Zbawicielem – podkreśla Małgorzata Kozioł, katechetka i prowadząca stronę „Katecheza wizualna by Koziołek”, która wraz z dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. Konradem Koziołem, poprowadzi tegoroczne internetowe rekolekcje adwentowe Archidiecezji Krakowskiej.

Rozważania zatytułowane zostały „Adwentowi Katecheci”. – To dlatego, że zapraszamy do nich osoby, które mogą być dla nas nauczycielami, katechetami, świadkami miłości Boga do człowieka. Mogą nauczyć nas, jak Bóg kocha każdą i każdego z nas oraz jak my możemy kochać Boga i ludzi – tłumaczy ks. Konrad. Podkreśla przy tym, że często błędnie uważamy, że katecheza to coś, co dotyczy tylko uczniów. –  Każdy z nas powinien nieustannie poznawać Pana Boga, powinien dowiadywać się o jego miłości i powinien tę miłość naśladować –  podkreśla duszpasterz.

Przez cztery niedziele Adwentu towarzyszyć będą nam więc Izajasz, św. Jan Chrzciciel, św. Józef oraz Maryja. Słowo katecheza pochodzi od z greckiego katēchéō. Dosłownie oznacza to „wołać, wywoływać echo”. – Chcemy, aby nasi adwentowi katecheci wywoływali w nas echo. Niech będą dla nas echem Dobrej Nowiny – wyjaśniają prowadzący.

Odcinki będą dostępne w każdą niedzielę Adwentu o godz. 20.00 w wersji wideo na kanale You Tube, a dla tych, którzy chcą odpocząć od ekranów, w formie podcastu na platformie Spotify. Każdemu rozważaniu towarzyszyć będzie grafika, która pozwoli na utrwalenie treści poruszanych w konkretnym tygodniu. Będzie ona miała formę kolorowanki antystresowej, którą można wydrukować, pokolorować, a następnie powiesić w widocznym miejscu.