Akademicka Droga Światła w Krakowie

2022-05-12 9:02
Akademicka Droga Światła w Krakowie
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Akademicka Droga Światła w Krakowie

Wczoraj ulicami Krakowa przeszła Akademicka Droga Światła, zorganizowana przez krakowskie duszpasterstwa akademickie. Przewodniczył jej bp Robert Chrząszcz.

Droga Światła to nabożeństwo, w którym wierni podejmują refleksję w ramach czternastu stacji, prezentujących spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami. Akademicka Droga Światła rozpoczęła się o 20:30 na Wawelu, a następnie, pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcza, przeszła bulwarami wiślanymi na Skałkę. W nabożeństwie wzięli udział studenci, członkowie duszpasterstw akademickich, siostry zakonne, klerycy, bracia zakonni i wierni świeccy.

Na zakończenie o. Paweł Szylak OP podziękował zebranym za uczestnictwo w Akademickiej Drodze Światła. – Dziękuję wam, że ta procesja była pełna śpiewu, światła i radości – powiedział.

Do podziękowań dołączył bp Robert Chrząszcz, wyrażając wdzięczność za rozważania, które napisał ks. Krzysztof Porosło. – Nie oświetla nas światło pochodni, lecz światło Chrystusa – Duch Święty – stwierdził. Dodał również, że Akademicka Droga Światła to wyraz wiary w Chrystusa, który zmartwychwstał i oświetla życie ludzi. Na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa.