Caritas Archidiecezji Krakowskiej przygotowuje się do "Tornister pełen uśmiechów"

2022-08-23 21:08
plecaki
Autor: Maciej Uszko

120 plecaków wypełnionych szkolnymi przyborami przygotowała krakowska Caritas w ramach corocznej akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Szkolne wyprawki trafią do najuboższych uczniów z Polski i Ukrainy, którzy przebywają na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Część plecaków zostanie dostarczona także za wschodnią granicę.

- Taki plecak to pomoc w wysokości ok 100 zł. Są plecaki dla młodszych dzieci, są plecaki dla starszych dzieci. W tych pierwszych znajdują się kredki, plastelina, farby. Z kolei w tych dla starszych uczniów są grubsze zeszyty. Jest to dostosowane wiekowo - mówi Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas. 

W tym roku nie było tradycyjnych zbiórek przyborów, większość została przez Caritas zakupiona. Akcję można wesprzeć dostarczając materiały.

- Do tej pory zgłosiła się nam tylko jedna grupa, która chce zbierać przybory szkolne. Gdyby ktoś chciał odpowiedzieć na nasz apel, to może przynieść przybory do nas, do biura przy ul. Ossowskiego 5 w Krakowie. Będziemy za to bardzo wdzięczny - dodaje Homan. 

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostał niewiele ponad tydzień.