Dziecięce awarie już im niestraszne. Krakowscy salezjanie stworzyli kącik dla matki z dzieckiem

2021-09-24 9:47
Kącik dla matki z dzieckiem u salezjanów
Autor: Urszula Bienia Kącik dla matki z dzieckiem

Przy kościele rektoralnym salezjanów nad Wisłą powstał kącik dla mam z dziećmi. Na maluchy czekają przewijak, pieluszki, zabawki i książeczki a na ich mamy nieco prywatności.

Sala znajduje się tuż nad zakrystią, dzięki czemu mamy podczas karmienia słyszą co dzieje się w kościele. Powstała przy współpracy z członkami wspólnoty Rodzina Boga

- Jestem mamą czwórki dzieci, od 3 lat karmię piersią co niedzielę w kościele, przyznam, że zwiedziłam już większość miejsc, karmiłam na schodach, w zakrystii czy na chórze. W końcu odkryłam to pomieszczenie nad zakrystią i stwierdziłam, że bardzo dobrze się tam karmi, słychać co się dzieje na mszy a nie jest się tak bardzo na widoku- tłumaczy Aleksandra Starowicz ze wspólnoty Rodzina Boga.

Pomysł ochoczo podchwycili duchowni, którzy postanowili zaadaptować pomieszczenie właśnie dla mam z maluchami. Liderzy wspólnoty ofiarowali specjalistyczny przewijak. Do dyspozycji są też pieluszki, chusteczki, książeczki, zabawki oraz fotel do karmienia.

- Jesteśmy w rodzinie parafialnej, więc zajmujemy się tymi, którzy są najbardziej potrzebujących. Winda dla starszych osób z której korzystają również mamy już była więc kolejną potrzeba było miejsce dla matek Nie można było powiedzieć nie- uśmiecha się ks. Mateusz Koziołek rektor kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Jak podkreślają salezjanie, planowanie kącika zajęło 15 minut, zaległości było jednak więcej. Przed 3 dni współbracia razem z rodzicami malowali, skrobali i gruntowali ściany, wszystko wciąż jest jeszcze w fazie przygotowań, bo sala nie jest jeszcze oficjalnie otwarta ale można już z niej korzystać. W przyszłości salezjanie planują wymienić tam okna, ogrzewanie oraz dołożyć kolejny fotel, a także puszysty dywan, nie ukrywają też, że przydałby się wsparcie finansowe i poszukują sponsorów, którzy chcieliby pomóc w dalszej adaptacji kącika.