Dzieło Pomocy św. Ojca Pio zachęca nowożeńców do wsparcia osób bezdomnych

2023-07-07 9:39
Heart Wedding Marriage
Autor: Pixabay Heart Wedding Marriage

Pomoc bezdomnym zamiast kwiatów. To propozycja Dzieła Pomocy św. Ojca Pio dla planujących ślub. Organizacja zachęca, aby podczas przycięcia weselnego tradycyjne kwiaty zastąpić zbiórką pieniężną na rzecz osób potrzebujących.

Ślub – to moment, w którym rozpoczyna się budowa czegoś naprawdę ważnego. Jak przekonują pracownicy Dzieła św. Ojca Pio to moment w którym tworzymy nowy dom, to także idealny czas, by dać szansę na dom innym!

Basia i Mateusz, których ślub odbył się w 2016 roku, zorganizowali w swoim wyjątkowym dniu zbiórkę na rzecz osób bezdomnych. Jak sami przyznają, chcieli opowiedzieć gościom weselnym o istnieniu Dzieła, a sami… zostali od tego momentu Dziełowymi Darczyńcami.

- Od kiedy wspieramy Dzieło, łatwiej nam przystanąć i chwilę porozmawiać z tymi, którzy proszą o pomoc na ulicy - jesteśmy ciut bardziej wrażliwi na osoby doświadczające bezdomności – mówią.

Środki zebrane podczas weselnych zbiórek przeznaczane są na wskazaną przez nowożeńców formę pomocy. Potrzeb jest bardzo dużo od  doraźnych jak łaźnia czy zapewnienie pomocy żywnościowej  po specjalistyczną jak  poszukiwanie pracy czy utrzymanie mieszkań wspieranych.

- Chodzi o to, żeby w dniu ślubu podczas składnia życzeń przez gości zamiast typowych kwiatów, które po kilku dniach kończą swój żywot zaproponować gościom właśnie zbiórkę na rzecz najuboższych, którym pomagamy w Dziele. Mamy uruchomionego specjalnego maila: zbiorka@dzielopomoicy.pl na który można napisać, że ma się chęć udziału wzięcia w takiej inicjatywie, wtedy my poinformujemy o wszystkich szczegółach - tłumaczy Justyna Nosek z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio zachęca, by podobne zbiórki przeprowadzać także podczas innych wydarzeń okolicznościowych. Przykładowo podczas urodzin, komunii świętej czy pikniku osiedlowego. Więcej na www.dzielopomocy.pl w zakładce Chcę Pomóc.