Dzień skupienia dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka

2023-02-02 19:41
rekolekcje
Autor: pixabay.com

W sobotę – 4 lutego – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Dzień Skupienia dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka. W czasie spotkania zaplanowano czas na modlitwę, rozmowę, konferencję oraz wysłuchanie świadectw.

Dzień skupienia rozpocznie się o godz. 10.00 w Kaplicy Słowackiej w dolnej Bazylice Bożego Miłosierdzia. Kwadrans później zostanie tam odprawiona Msza św. i wygłoszona zostanie pierwsza konferencja. Kolejnym punktem programu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W części popołudniowej zaplanowano spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci utraconych, którzy podzielą się z uczestnikami swoim świadectwem. Zaplanowano również czas na zadawanie pytań i rozmowę ze świadczącymi. W czasie dnia skupienia będzie także możliwość przyjęcia szkaplerza św. Dominika Savio, którego często nazywa się „patronem od kołyski”. Spotkanie zakończy się ok. godz. 18.00.

Konferencje poprowadzą: ks. dr Janusz Kościelniak, diecezjalny duszpasterz rodzin dzieci utraconych archidiecezji krakowskiej oraz dr Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Biorący udział będą mogli zjeść obiad w sanktuaryjnej restauracji. Istnieje też możliwość rezerwacji noclegu w Domu Duszpasterskim (12 252 33 00)

Zapisy na Dzień Skupienia pod nr telefonu: 667 837 106 lub mailowo piotr.guzdek@pro-life.pl.