"Granie w RAM-ie". Przed nami I Turniej Sportowy Ruchu Apostolstwa Młodzieży

2023-01-10 14:25
siatkówka
Autor: pixabay.com

Trwają zapisy na I Turniej Sportowy Ruchu Apostolstwa Młodzieży. W sobotę 18 lutego w podkrakowskich Piekarach młodzi zmierzą się w dwóch dyscyplinach sportowych. Dzieci w wieku od 8 do 12 lat mogą się zgłaszać do turnieju piłki nożnej, a osoby powyżej 13 roku życia do turnieju w siatkówce.

- Zgłaszać należy całe drużyny. W turnieju siatkarskim zespoły będą sześcioosobowe, a turnieju piłkarskim pięcioosobowe. To są zatem minima, jeżeli chodzi o liczebność. Nie musimy należeć do RAM-u by wziąć udział w tych zawodach - mówi ks. Marcin Rozmus, diecezjalny moderator Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

Jak dodaje kapłan zawody są odpowiedzią na prośbę młodych.

- Sport jest nieodłącznym elementem naszej formacji. Począwszy od rekolekcji sportowych, przez turnieje, w których bierzemy udział, po organizowany przez nas Memoriał Grzegorza Wesołowskiego. Grzegorz był naszym animatorem, więc sport  jest nam bardzo bliski - tłumaczy ks. Rozmus.

Zapisy na I Turniej Sportowy Ruchu Apostolstwa Młodzieży odbywają się za pomocą strony grupyapostolskie.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.