Grupy Ukraińskie w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej

2022-07-08 18:15
pielgrzymka
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Podejmując apel abp. Marka Jędraszewskiego, by zaprosić uchodźców przebywających w Polsce do przeżycia rekolekcji w drodze podczas 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę, przy każdej z ośmiu wspólnot pielgrzymki utworzono także Grupy Ukraińskie.

Publikujemy treść zaproszenia metropolity:

Drodzy Siostry i Bracia z Ukrainy!

W ostatnim czasie wielu z Was musiało z obawy o własne życie opuścić swoją Ojczyznę, zaatakowaną z nowym okrucieństwem przez wojska Federacji Rosyjskiej w dniu 24 lutego br. Wielu z Was straciło cały dobytek. Przyszło Wam szukać nowego domu lub choćby tymczasowego schronienia, w którym można żyć bezpiecznie, nie lękając się o życie własne i bliskich. Domem dla wielu z Was stała się Polska i otwarte ramiona Polaków, których hojność materialna jest wielokrotnie znakiem wielkoduszności widzącej nie tylko to, co potrzebne dla ciała, ale też i to, co konieczne dla ducha.

Mając to na uwadze, zapraszam Was do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, gdzie w Cudownym Wizerunku czczona jest Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski. Ona wielokrotnie w naszych dziejach ochroniła naszą wolność, do niej zawsze w chwilach trudnych uciekał się Naród Polski. Dziś także dla Narodu Ukraińskiego Pani Jasnogórska może stać się wspomożycielką i ucieczką w wielkim wołaniu o zaprzestanie wojny na Ukrainie, o pokój, o Boże zmiłowanie. Głęboko ufam, że braterska modlitwa pielgrzymujących Polaków i Ukraińców, wspólne wyrzeczenie i trud pielgrzymowania wyproszą pokój na Ukrainie i na całym świecie.