IV wspólnota Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Jak idą przygotowania?

2022-07-22 6:06
Modlitwa różaniec mężczyzna pielgrzymka
Autor: dannpaz/cathopic.com

Siedem grup z Nowej Huty weźmie udział w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Czwarta wspólnota przejdzie łącznie 145 kilometrów. Nowohucka grupa wyruszy z Krakowa 6 sierpnia. Pielgrzymi przejdą przez Skałę, Wolbrom czy Zrębice.

Wspólnota Nowohucka  42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę rozpocznie swoją drogę mszą świętą na Wawelu. Składa się z siedmiu różnorodnych grup.

- Każda grupa ma swój charakter. Począwszy od tej na Osiedlu Kalinowym, świętego Józefa grupa młodzieżowa, a skończywszy na bazie pielgrzymki, czyli Bieńczycach. Idziemy na Jasną Górę i zawierzamy Matce Boskiej sprawy nowohuckie - mówi ksiądz Krzysztof Polewka, przewodnik czwartej wspólnoty Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę.

Aby dojść z Krakowa do Częstochowy grupa Nowohucka musi pokonać 145 kilometrów.

- Będzie modlitwa, konferencje. Kluczowym punktem każdego dnia jest msza święta. Zawsze spotykamy się wieczorem, aby podzielić się wrażeniami i radością, bo w czasie drogi jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami - dodaje ksiądz Polewka.

Nadal można zgłaszać swój udział w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Wystarczy wypełnić internetowy formularz lub zapisać się w kancelarii danej parafii.