Już w niedzielę w Krakowie I Archidiecezjalne Święto Rodziny

2022-06-21 17:32
rodzina
Autor: pixabay.com

Pod hasłem „Największa jest miłość” w najbliższy weekend w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbywać się będzie I Archidiecezjalne Święto Rodziny. Wydarzenie potrwa dwa dni, a jego centralnym punktem będzie niedzielna msza święta sprawowana przez abp Marka Jędraszewskiego.

- To święto ma podwójne znaczenie – mówi ks. Tomasz Szopa, kustosz papieskiego sanktuarium.

- Po pierwsze wraz z papieżem Franciszkiem kończymy w Kościele Powszechnym rok rodziny. Ojciec Święty w tym czasie spotyka się z rodzinami całego świata w Rzymie. Z kolei w naszym Kościele krakowskim wędrowała ikona Świętej Rodziny z Nazaretu. To będzie finał tej peregrynacji - wyjaśnia ks. Szopa. 

Archidiecezjalne Święto Rodziny rozpocznie się sobotnim biegiem rodzinnym, a zakończy niedzielną sztuką teatralną wspólnoty Sursum Corda. Wydarzenie będzie miało wymiar pikniku rodzinnego.

- Będą specjalne konferencje związane z tym świętem, sporo czasu jest przewidziane na konkursy, zabawy i koncerty - mówi ks. Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. - Będą także foodtrucki i taniec uwielbienia. Myślę, że pod każdym względem to święto będzie atrakcyjne - dodaje ks. Tomasz Szopa. 

Poniżej znajduje się szczegółowy program I Archidiecezjalnego Dnia Rodziny w Krakowie. 

plakat
Autor: Materiały prasowe