Już w sobotę początek głównych obchodów 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

2022-08-10 18:25
sanktuarium
Autor: Maciej Uszko

Modlitewnym czuwaniem Diakoni Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie rozpoczną się główne obchody 20-lecia konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II. Uroczystości potrwają od soboty do środy, a ich centralnym punktem będzie niedzielna msza święta celebrowana przez abp Marka Jędraszewskiego.

- Podzieliliśmy te uroczystości na dwie części. One rozpoczną się już w sobotę 13 sierpnia od prezentacji Dzieł Miłosierdzia i modlitewnego przygotowania, czuwania. Zakończenie będzie 17 sierpnia, czyli dokładnie w dzień 20. rocznicy i wtedy w sposób szczególny będziemy dziękować za naszą świątynię - mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego sanktuarium.

Obchodom towarzyszyć będzie szereg wydarzeń kulturalnych. Wśród nich są prezentacje archiwalnych filmów i koncerty. Jeden z nich jeden z nich odbędzie się w niedzielne popołudnie.

- To będzie największy koncert w historii sanktuarium. Nie tylko przez liczbę wykonawców, bo będzie ich ponad 90 osób, ale również poprzez repertuar. Będą dwa pra-wykonania. Jedno z nich to utwór "O krwi i wodo" napisany specjalnie na ten koncert. Drugą premierą będzie "Confido", motto tego koncertu, zawierzenie. Utwór napisany przez Henryka Jana Botora do tekstu zawierzenia - mówi Krzysztof Michałek, organista łagiewnickiego sanktuarium.

Początek koncertu po zakończeniu mszy o 15:20.

Szczegółowy program 5-dniowych uroczystości dostępny jest na stronie https://www.misericordia.eu/.