Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową powracają!

2022-08-12 20:19
Organy
Autor: Wikimedia Commons Organy

W najbliższy poniedziałek odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu "Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową". Są to występy organowe i organowo-kameralne ułożone w porządku roku liturgicznego. Najbliższe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 wystąpi wybitny organista i improwizator, prof. Tomasz Adam Nowak z Detmold w Niemczech.

- Profesor Nowak jest Polakiem, natomiast na stałe mieszka w Niemczech, jest profesorem uniwersytetu w Detmold oraz organistą w kościele św. Lamberta w Münster - opisuje Tomasz Soczek organista klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Krakowie.

Koncerty przyciągają wielu pasjonatów muzyki organowej. Po występie odbędzie się spotkanie, w trakcie którego będzie można zadać pytania artyście.

- Zazwyczaj w każdej ławce ktoś zasiądzie, nie ma jednak problemu w znalezieniu miejsca. Jeśli chodzi o spotkania to gromadzi się tam mniejsza liczba osób, chcąca bezpośrednio zgłębić konkretny temat i poznać zaproszonego gościa - dodaje organista klasztoru.

Wydarzenie odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio PLUS.