Kolejne wsparcie humanitarne dla Ukrainy z Goya Cares

2022-05-12 19:52
goya
Autor: Maciej Uszko

Ponad 400 ton żywności dla Ukrainy i po sto tysięcy dolarów dla wspierających uchodźców Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Rycerzy Kolumba. To nowa transza pomocy humanitarnej w ramach inicjatywy Goya Cares, o której poinformował wizytujący w Krakowie prezes Goya Foods Robert Unanue.

Amerykańska firma dostarczy na Ukrainę także ponad 60 tysięcy różańców.

- Jesteśmy firmą, która sprzedaje żywność, ale na Ukrainę dostarczamy nie tylko pokarm dla ciała, ale można powiedzieć, że także dla duszy. Temu służą te różańce, które są podarowane przez ludzi z całej Ameryki - mówił podczas konferencji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Robert Unanue.

Goya Cares to globalna inicjatywa poświęcona zwalczaniu handlu dziećmi i wspieraniu organizacji kościelnych oraz pomocowych, które chronią życie kobiet i dzieci. Wśród nich są Rycerze Kolumba.

- Nasza organizacja pomaga na trzy sposoby. Po pierwsze odpowiadamy za przekazywanie żywności, lekarstw i ubrań na Ukrainę. Rycerze Kolumba pomagają także na granicy, gdzie działają tzw. "Centra Miłosierdzia". Trzecią rzeczą jest wsparcie dla uchodźców na terenie całej Polski. Staramy się im pomóc wyjść ze statusu bycia uchodźcom - mówi Szymon Czyszek, dyrektor ds. rozwoju Rycerzy Kolumba w Europie.

Według szacunków ONZ od wybuchu wojny swój kraj opuściło blisko 6 milionów Ukraińców.