Kraków. Już w niedzielę akcja "Ciacho za ciacho"

2023-12-08 8:24
ciacho 2023
Autor: facebook.com/CiachoBeczka

Sprzedając słodkości, książki i świąteczne rękodzieła będą zbierać fundusze na pomoc syryjskiej młodzieży. W niedzielę w krużgankach krakowskiego klasztoru dominikanów (10.12) odbędzie się finał akcji „Ciacho za ciacho”. Przez cały dzień młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” prowadzić będzie kiermasz ciast i książek.

Organizatorzy akcji przygotowali także szereg wydarzeń towarzyszących.

- Takim podstawowym będzie kącik dla dzieci. Rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy i tam będą wolontariusze, którzy się nimi zajmą. O 10:5 będzie pokaz fizyczny dla najmłodszych. Będzie też spotkanie autorskie z Dariuszem Rosiakiem i spektakl teatralny naszej grupy - mówi Justyna Gucwa, koordynatorka akcji.

Zebrane podczas wydarzenia środki przeznaczone zostaną na wsparcie szkół i placówek edukacyjnych w Syrii. Centralnymi punktami akcji będą licytacje cennych przedmiotów.

- Wśród nich dzieła sztuki różnych artystów, ale także zaproszenia na spektakle teatralne i vouchery na masaże czy na trzydniowy wyjazd do Zakopanego - mówi Helena Kwoka z duszpasterstwa Beczka.

Do akcji można się włączyć wirtualnie przelewając środki na specjalnie utworzone konto. Wydarzeniu patronuje Radio Plus.