Kraków. Zbliża się II Międzynarodowy Kongres Małżeństw i Rodziny

2022-10-18 18:38
rodzina
Autor: pixabay.com

- Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła. Zależy nam, żeby dobrze przeżywać rzeczywistość sakramentu małżeństwa – mówi ks. dr Paweł Gałuszka, duszpasterz rodzin Archidiecezji Krakowskiej, zapraszając do udziału w II Międzynarodowym Kongresie dla Małżeństw i Rodziny, który od 17 do 19 listopada 2022 roku odbywać będzie się w Krakowie.

To druga edycja Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństw i Rodziny. Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia, poświęconej aktualności encykliki Pawła VI „Humanae vitae”, tegorocznemu kongresowi, który odbędzie się od 17 do 19 listopada w Centrum św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach, towarzyszy pytanie „Małżeństwo – wybór czy dar?”. W centrum zainteresowania znajdują się młodzi – narzeczeni i małżonkowie w pierwszych latach po ślubie. – Dzisiaj młody człowiek potrzebuje wsparcia i drogowskazów. Nauka Kościoła ciągle aktualna, żywa. Ludzie młodzi, narzeczeni, małżonkowie stanowią szczególną troskę Kościoła – tłumaczy dyrektor Wydziału Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. dr Paweł Gałuszka.

II Międzynarodowy Kongres dla Małżeństw i Rodziny to wydarzenie wielowymiarowe. Organizatorzy podkreślają, że istotny jest zarówno jego intelektualny, jak i duchowy charakter. Inicjatywa kierowana jest do środowisk naukowych czy doktorantów, którzy mogą wziąć udział w sesji posterowej, ale także do młodych, którzy czują się powołani do małżeństwa, narzeczonych czy par w pierwszych latach po ślubie. Duszpasterz rodzin Archidiecezji Krakowskiej podkreśla, że inicjatorom wydarzenia szczególnie zależy, aby pomóc dobrze przeżywać sakrament małżeństwa.

Organizatorami kongresu są Wydział Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Archidiecezja Krakowska. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kongresrodzin.pl, a także pod adresem e-mailowym kongres@diecezja.pl.