Jedna karta w miejsce dwóch. Krakowski magistrat wprowadza zmiany w Krakowskiej Karcie Miejskiej. Stary model mógł mieć nabity tylko bilet miesięczny komunikacji miejskiej. Teraz pasażerowie będą mogli mieć na jednej legitymacji także Kartę Krakowską, która w zamian za opłacanie podatków w Krakowie uprawnia do różnych zniżek w miejskich instytucjach. - Wymiana ułatwi przede wszystkim kontrolę. Taka wymiana wpływa też na to, że nie zgubimy jednej z kart, będziemy miec wszystko na jednym nośniku. Na Karcie Krakowskiej będziemy mieć też inne rzeczy, nie tylko komunikację miejską - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego. Wymiana nie jest dobrowolna. Posiadacze starych kart muszą je wymienić do końca marca, bo po tym terminie stracą ważność. - Wystarczy przyjść do punktu sprzedaży biletów. Przychodzimy do punktu sprzedaży, wystarczy, że pokażemy naszą starą kartę, przychodzimy też z naszym aktualnym zdjęciem legitymacyjnym - tłumaczy Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK. Urzędnicy szacują, że w obiegu może być nawet 30 tysięcy kart, które trzeba będzie wymienić.
Krakowska Karta Miejska straci ważność. Co dalej?
2020-02-04
18:10
Jedna karta w miejsce dwóch. Krakowski magistrat wprowadza zmiany w Krakowskiej Karcie Miejskiej.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha: