Krakowskie przygotowania do ŚDM w Lizbonie

2022-09-21 13:27
plakat
Autor: mlodzi.diecezja.pl

Młodzież z Archidiecezji Krakowskiej rozpoczyna ostatni etap przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. W piątek startuje cykl comiesięcznych spotkań dla osób, które już się zapisały. Pierwsze z nich odbędzie się w parafii św. Józefa na osiedlu Kalinowym.

- Chcemy poznać młodych ludzi i chcemy dać im możliwość poznania się ze sobą żebyśmy w Lizbonie tworzy jedną, wielką grupę Archidiecezji Krakowskiej - zapowiada spotkania ks. Michał Korbel, diecezjalny koordynator wyjazdu do Lizbony.

- Spotkania będą miały różną formę. W październiku będzie to spotkanie młodzieży z całej Europy, w listopadzie jest to Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym, z kolei w kwietniu planujemy zrobić spotkanie, które będzie "studniówką" - opisuje ks. Korbel. 

Cały czas trwają także zapisy na ŚDM. Jak dotąd zapisało się już ponad 800 osób, które tworzą 25 grup.

- Są grupy, które już są zamknięte, ponieważ mają komplet osób. Natomiast są jeszcze grupy, które przyjmują zapisy. Koniec września będzie takim momentem kiedy skończymy zapisy do tych grup, które już istnieją. Jednak jeżeli ktoś będzie chciał dołączyć po tym czasie to oczywiście będzie taka możliwość. Będziemy tworzyć tzw. "grupę późniejszą" - dodaje diecezjalny koordynator wyjazdu na ŚDM do Lizbony.

Szczegółowe informacje o zapisach oraz poszczególne formularze dostępne są na stronie mlodzi.diecezja.pl.