"Krzyk do Boga". Rekolekcje dla kapłanów w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu

2022-10-11 8:21
księża
Autor: pixabay.com

Trwają zapisy na rekolekcje formacji kapłańskiej, które w dniach 10-13 listopada odbędą się w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Czterodniowe spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „Krzyk do Boga. Rekolekcje dla zmęczonych kapłanów”, a poprowadzi je ks. Ryszard Gacek, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie i referent Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego krakowskiej kurii.

Rekolekcje skierowane są do kapłanów z całej Polski. Będzie to czas zarówno formacji, jak i modlitewnej medytacji w ciszy.

- W czasie tych rekolekcji będę chciał zwrócić uwagę na to, gdzie są źródła zmęczenia kapłana. Pokazać te źródła i sposób jak sobie radzić w takim momencie. Przedstawię także gdzie szukać odpoczynku by później na nowo działać wśród ludzi - mówi ks. Ryszard Gacek, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie i referent Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

- Tematyka, forma i miejsce tych rekolekcji nie są przypadkowe – dodaje ks. Mateusz Wójcik, dyrektor Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

- Chyba po raz pierwszy ktoś miał odwagę powiedzieć "tak, księża są zmęczeni, są przepracowani". Będzie to czas, aby się zatrzymać, przemyśleć swoje powołanie. To jest taki moment i takie miejsce, gdzie wszystko będzie sprzyjało, by dobrze przeżyć rekolekcje - uzasadnia ks. Wójcik.

Zgłoszenia kapłanów na rekolekcje przyjmuje recepcja Centrum Dialogu i Modlitwy. Liczba miejsc jest ograniczona.