"Krzyk do Boga”. Rekolekcje dla zmęczonych kapłanów

2022-09-16 10:04
Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu
Autor: Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu

Od 10 do 13 listopada br. w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbędą się rekolekcje dla kapłanów, które poprowadzi ks. Ryszard Gacek. - Przyjedź, odpocznij, odnów i umocnij swoją relację z Panem Bogiem - zachęcają organizatorzy.

– Listopadowy długi weekend, to nie tylko czas, który sprzyja zadumie i refleksji nad kruchością życia ludzkiego, pytaniami o losy człowieka po zakończeniu doczesnej egzystencji. To również moment, w którym będziemy przeżywać 104. rocznicę odzyskania niepodległości. I w tym właśnie czasie, od wieczoru w czwartek 10 listopada do niedzielnego przedpołudnia 13 listopada 2022 roku, Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu pragnie zaprosić kapłanów diecezjalnych i zakonnych do uczestnictwa w rekolekcjach formacji kapłańskiej – mówi ks. Mateusz Wójcik dyrektor Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. – Rekolekcje poprowadzi ks. Ryszard Gacek, doświadczony i aktywnie działający w duszpasterstwie kapłan, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej, referent Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Temat który podejmie zatytułował: „Krzyk do Boga. Rekolekcje dla zmęczonych kapłanów” – dodaje.

– Muzeum Auschwitz-Birkenau to miejsce w którym do dziś można usłyszeć krzyk do Boga, tych którzy tam zostali zamordowani, ale i tych, którzy dziś odwiedzają to miejsce. W tym krzyku obecne były pytania skierowane do Boga: Dlaczego? Czemu? Po co? Na rekolekcjach będzie czas, aby pytać Boga i odnaleźć odpowiedzi na pytania, które rodzą się w naszym kapłańskim życiu. Aby usłyszeć Boga, potrzeba też ciszy, która jest językiem Boga – tłumaczy ks. Ryszard Gacek. – Podczas  rekolekcji będzie nam towarzyszyła postać Św. Maksymiliana Marii Kolbego, który zachęca nas: „Źródłem pokoju jest zdać się na wolę Bożą; robić, co jest w naszej mocy, resztę zostawić staraniu Bożej Opatrzności i zaufać jak dziecko Matce swej najlepszej” – zaznacza ks. rekolekcjonista.

– Zapraszamy do wspólnego przeżycia rekolekcji kapłańskich w szczególnym miejscu, w nowym domu z pełnym wyżywieniem – domową kuchnią. Ta chwila zatrzymania się, tak potrzebna w życiu każdego kapłana, odprawienie osobistych rekolekcji, aby nie ustać w drodze, może stać się początkiem odnowienia kapłańskiego życia i posługi. Serdecznie zapraszam! – zachęca ks. Wójcik.

Rekolekcje rozpoczną się w czwartek, 10 listopada o 10.00, a zakończą w niedzielę o 13.00. Zgłoszenia pod numerem telefonu 48 607 085 57, 48 (33) 843 10 00 albo drogą emailową: reception@cdim.pl