Młodzi z Ruchu Apostolstwa Młodzieży spotkają się na wspólnym kolędowaniu

2024-01-09 8:34
koledowanie ramu
Autor: Biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej

​To będzie czas wspólnej modlitwy, wzajemnej integracji, a przede wszystkim radosnego śpiewania kolęd. W sobotę - 13 stycznia - w Ryczowie odbędzie się KolędoGRANIE, czyli świąteczne spotkanie Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 mszą świętą w parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Po uroczystej Mszy Świętej odbędzie się wspólne kolędowanie i agapa.

- Co roku staramy się spotykać na takim świątecznym spotkaniu. Jest ono nieodłączną częścią naszej działalności. Zaproszenie w sposób szczególny kierujemy do członków parafialnych grup apostolskich. Spotkajmy się, aby wspólnie kolędować i dobrze spędzić czas ze sobą - mówi ks. Marcin Rozmus, diecezjalny moderator Grup Apostolskich.

Sobotnie spotkanie będzie także okazją do przedstawienia planów Ruchu Apostolstwa Młodzieży na 2024 rok.

- Nasze apostolstwo jest zawsze wyzwaniem, bo my ze sobą lubimy przebywać, ale chodzi o to żebyśmy mieli potrzebę i odwagę wychodzenia z tym co mamy najcenniejsze i dobre do innych ludzi, do rówieśników. Wszystko po to by młodzi przez młodych potrafili robić dużo dobrego - dodaje ks. Rozmus.

W sobotnim spotkaniu w Ryczowie udział mogą wziąć zarówno młodzi, którzy należą do grup apostolskich, jak i ci, którzy od tego roku chcieliby dołączyć do wspólnoty.