Młodzież z Archhidiecezji Krakowskiej zrobi 6. "KRoK do Lizbony"

2023-02-21 14:34
plakat
Autor: Materiały prasowe

„W tym pięknym okresie waszego życia, idźcie naprzód i nie odkładajcie tego, co Duch może w was dokonać!” – takimi słowami Papież Franciszek zakończył Orędzie do Młodych na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży. Przynagleni jego wezwaniem młodzież dba o to, aby dobrze przygotować się do ŚDM już teraz. Przed nami szósty „KRoK do Lizbony”.

Nie chcemy być turystami, ale pielgrzymami – taki cel przyświeca młodym, którzy przygotowują się do przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Stąd też idea spotkań, które w różnych miejscach Archidiecezji Krakowskiej pozwalają młodym spotkać się w dniu modlitwy za ŚDM, aby przez modlitwę, integrację i spotkania informacyjne dobrze przygotować się do pielgrzymki na spotkanie z Papieżem

Najbliższy „KRoK” młodzi wykonają w czwartek 23 lutego w parafii św. Teresy w Rabce-Zdroju. Spotkanie rozpocznie się od Mszy Świętej o godz. 18:00, a po niej przejście na panel z gościem specjalnym – ks. Tomaszem Koprianiukiem z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, który opowie o tym, jakie szczególne atrakcje będą czekały w Lizbonie na polskich pielgrzymów.