Młodzież z Archidiecezji Krakowskiej zrobiła kolejny "KRoK do Lizbony"

2023-02-24 12:50
krok
Autor: ks. Marcin Filar | Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Krok za krokiem, a właściwie „KRoK” za „KRoKiem”. Młodzież z Archidiecezji Krakowskiej przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Podczas spotkania 23 lutego w Rabce-Zdroju bp Robert Chrząszcz wskazywał na to, jak ważnym krokiem w życiu chrześcijanina jest nawrócenie. Gościem spotkania był ks. Tomasz Koprianiuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Każdy z „KRoKów do Lizbony” odbywa się w innym miejscu naszej archidiecezji, a gospodarzem spotkania każdorazowo jest inna grupa przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM. Tym razem pielgrzymów ugościła grupa z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju, której opiekunem jest ks. Artur Głąb. Lokalizacja pozwoliła na liczny udział szczególnie grup z południa archidiecezji – pojawili się nie tylko pielgrzymi z Rabki, ale też z Zakopanego, Nowego Targu czy Bukowiny Tatrzańskiej. Nie brakło oczywiście reprezentantów grup krakowskich!

Bp Robert Chrząszcz, który wiernie towarzyszy młodzieży w każdym ze spotkań, wskazał na to, że pojęcie kroku nabiera szczególnego znaczenia ze względu na datę spotkania – sam początek Wielkiego Postu. Podkreślił, że najważniejszym krokiem, który musimy zrobić, jest nawrócenie. Ks. Tomasz Koprianiuk zachęcił młodzież do odwagi w podejmowaniu wyzwań związanych z organizacją i wyjazdem na ŚDM, wskazując na Jezusa jako Tego, który we wszystkich życiowych decyzjach jest najlepszym przewodnikiem

Jak zwykle nie brakło czasu na integrację i spotkanie przy stole, oraz przekazanie najświeższych informacji dotyczących wyjazdu. Ponieważ każdego tygodnia pojawia się wiele nowych zapytań o wyjazd na ŚDM, w naszej archidiecezji powstała grupa „Last minute”, przygotowująca się do udziału w wydarzeniach centralnych. Aby do niej dołączyć, należy skontaktować się z koordynatorem wyjazdu, ks. Michałem Korblem, pod adresem wyjazd@sdm.diecezja.pl.