Modlitwa i świadectwo. 23 kwietnia odbędzie się Niedziela Powołań

2023-04-18 17:36
klerycy
Autor: seminarium-krakow.pl

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej zapraszają do wspólnej modlitwy i rozmów podczas Niedzieli Powołań, która przypada 23 kwietnia. Tym razem alumni odwiedzą dekanaty Bolechowice i Chrzanów w Archidiecezji Krakowskiej oraz Milówka i Oświęcim w Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W prezbiterium kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa krakowskiego seminarium znajduje się łaciński napis, który w tłumaczeniu na polski brzmi: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał…”(J 15,16). To wezwanie Chrystusa do pokory i wielkiej wdzięczności za dar powołania do kapłaństwa. Jezus mówi, by owoc trwał. Niech te słowa będą motywacją dla nas wszystkich, abyśmy zaangażowali się na rzecz modlitwy o powołania, by nigdy nie zbrakło szafarzy Bożych tajemnic.

Z klerycy proszą o modlitwę o nowe i święte powołania kapłańskie we wszystkich parafiach diecezji. Zachęcają także do skorzystania z materiałów powołaniowych tworzonych przez seminarium. Proponują także skorzystać z modlitwy wiernych przygotowanej na najbliższą Niedzielę Powołań.