Modlitwa o nowych, świętych kapłanów

2022-05-11 13:45
Modlitwa o nowych, świętych kapłanów
Autor: seminarium-krakow.pl

W czasie podejmowania przez młodych decyzji o wyborze życiowej drogi połączmy się w modlitwie o nowe powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i posługi misyjnej.

Ostatnia niedziela, określana mianem Niedzieli Dobrego Pasterza, otworzyła Tydzień Modlitw o Powołania. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przygotowała z tej okazji teczki z materiałami duszpasterskimi (kazania, modlitwy powszechne i propozycje nabożeństw) przekazane do wszystkich wspólnot parafialnych. Na zakończenie tego tygodnia, 15 maja, formatorzy i klerycy krakowskiego seminarium podejmą inicjatywę Niedzieli Powołań. Jest to wyjątkowy czas, w którym kapłani, diakoni i alumni odwiedzą parafie w dekanatach Kraków-Borek Fałęcki, Kraków-Mogiła i Kraków-Bieńczyce. Klerycy będą głosić świadectwo swojego powołania, podejmą asystę podczas liturgii i spotykają się z grupami parafialnymi.

Diecezja prosi o modlitwę we wszystkich parafiach archidiecezji o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby nigdy nie zabrakło ludzi gotowych otwierać serce na Miłość Boga w tajemnicy powołania. Zachęca także duszpasterzy do skorzystania z załączonego tekstu modlitwy wiernych.