Modlitwa w intencji rodzin u Świętej Rodziny

2024-02-02 8:19
internetowa skrzynka intencji
Autor: Wikipedia.org

Wystartowała internetowa skrzynka intencji Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. W każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.45 przesyłane prośby będą omadlane przed ikoną Świętej Rodziny w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach.

Końcówka roku 2021 i pierwsza połowa 2022 upłynęły w Archidiecezji Krakowskiej pod znakiem peregrynacji ikony Świętej Rodziny. Dziś znajduje się ona w kaplicy w kościele górnym Sanktuarium św. Jana Pawła II, a od 2 lutego, w każdy pierwszy piątek miesiąca będzie trwała przy niej szczególna modlitwa w intencji rodzin. – To miejsce związane z Janem Pawłem II, papieżem rodzin. Trudno dzisiaj mówić o rodzinie, nie odwołując się nie tylko do jego nauczania, do dzieł, które zostawił, ale i do jego wstawiennictwa. Ważne jest dla nas też to, że Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, która wspiera działania Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, jest położona w bezpośredniej bliskości dwóch sanktuariów – z jednej strony jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, z drugiej właśnie Sanktuarium św. Jana Pawła II. Widok z okien fundacji wychodzi na Białe Morza i to nie tylko ma dla nas znaczenie zewnętrze, ale też głęboko duchowe – mówi ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie i prezes Fundacji Towarzyszenia Rodzinie im. prof. Stanisława Grygiela.

Przed rozpoczęciem Mszy św., o godz. 18.45 przed ikoną Świętej Rodziny omadlane będą prośby przesyłane m.in. do wirtualnej skrzynki intencji, która uruchomiona została pod koniec stycznia na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. – Często otrzymujemy prośby o modlitwy w konkretnych intencjach, o które proszą osoby poszukujące pomocy oraz wsparcia duszpasterskiego i specjalistycznego. Mamy przekonanie, że opieranie naszych działań tylko na ludzkich siłach i zasobach nie jest wystarczające. Potrzebne jest odniesienie do Pana Boga, zanurzanie w modlitwie tych wszystkich trudnych, często bolesnych, a czasem dramatycznych spraw małżeństw i rodzin, z którymi na co dzień się stykamy – wyjaśnia dr Magdalena Dej.

Internetowa skrzynka intencji – zdaniem inicjatorów jej powstania – jest także formą dziękczynienia za wszelkie doświadczane łaski. – Jest ona otwarta dla wszystkich – nie tylko dla naszych doradców, ale dla każdej osoby, która wejdzie na stronę Wydziału Duszpasterstwa Rodzin – dodaje diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.

Modlitwa przy ikonie Świętej Rodziny poprzedzać będzie każdorazowo Eucharystię, sprawowaną m.in. w nadsyłanych przez wiernych intencjach.