Myślenice gospodarzem Małopolskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

2022-05-11 13:30
myślenice
Autor: facebook.com/gminamyslenice

Już w najbliższy poniedziałek (16.05) w Myślenicach odbędzie się Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej. Następnie uczestnicy w kolumnie przemaszerują na płytę rynku, gdzie przygotowano szereg występów i pokazów.

- Będzie na przykład pokaz koronczarek z krakowskiego związku głuchoniemych. Na scenie prezentować się będą artyści z niepełnosprawnością z całej Małopolski. Dodatkowo będzie wiele stoisk, na których będzie można m.in.: zrobić kwiaty z bibuły czy polepić z gliny. Będzie można po prostu się ze sobą spotkać. I to jest najważniejsze w tym dniu - mówi Marcin Jamróz z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w Myślenicach.

W obchodach udział wezmą podopieczni placówek specjalistycznych nie tylko z województwa małopolskiego.

- Jednymi z gości będą nasi przyjaciele z Jarosławia, którzy tworzą Radio SoVo. Jest to medium tworzone w pełni przez osoby z niepełnosprawnością. Takie dni są właśnie po to, by oni mogli pokazać swoją pasję, by mogli się podzielić swoją radością - dodaje Marcin Jamróz.

Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną potrwa do 14:00. Wydarzeniu patronuje Radio Plus.