Nie będzie likwidacji ścieżki rowerowej na ul. Grzegórzeckiej

2021-09-30 10:46
Droga dla rowerów na ul. Grzegórzeckiej
Autor: Kuba Kusy Droga dla rowerów na ul. Grzegórzeckiej

Droga dla rowerów na ul. Grzegórzeckiej zostaje na dłużej! Kilka tygodni temu krakowscy urzędnicy zapowiadali, że popularna trasa z Nowej Huty do Centrum zniknie z mapy miasta, teraz zmienili zdanie.

Taka decyzja miała upłynnić ruch tramwajów, które - według przewidywań - miałyby stawać w korkach w związku ze zwiększonym ruchem aut. We wtorek Łukasz Gryga, dyrektor wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu poinformował jednak, że obawy drogowców okazały się  przedwczesne.

- Obserwacje i pomiary, przede wszystkim z komputerów pokładowych w pojazdach MPK wykazały, że te opóźnienia nie są tak wielkie, jak było zakładane, ten pesymistyczny scenariusz się nie sprawdził i z tego względu, likwidacja tej ścieżki została wstrzymana - mówi Łukasz Gryga.

Co więcej, nie dość, że droga nie zostanie zlikwidowana, to jeszcze doczeka się drobnego remontu - żółte tymczasowe oznakowanie jeszcze w październiku zastąpione zostanie białym. Jak zapowiada miasto, temat organizacji ruchu w rejonie Hali Targowej, a także przyszłość wspomnianej drogi dla rowerów będzie omawiany w ramach konsultacji społecznych dotyczących utworzenia placu Grzegórzeckiego.