Niepołomice ponownie staną się "Polami Chwały"

2022-09-19 18:34
pola
Autor: polachwaly.pl

To będzie żywa lekcja historii. Już po raz szesnasty w podkrakowskich Niepołomicach odbędą się Pola Chwały. Czterodniowe wydarzenie rozpocznie się w czwartek 22 września i zgromadzi blisko tysiąc miłośników dawnych epok. Wśród nich znajdą się grupy rekonstrukcyjne, żołnierze i historycy.

- Można zobaczyć nie tylko jak się żyło w dawnych czasach, nie tylko to co jest związane z życiem obozowym i żołnierskim, ale także z życiem codziennym. Będzie można uczestniczyć w pojedynku, strzelać z XVII-wiecznej armaty, powalczyć szablą czy strzelać z łuku - mówi Paulina Szewczyk, prezes Fundacji Pola Chwały.

W tym roku motywem przewodnim jest epoka Antyku. Dlatego też na uczestników czekać będą widowiskowe walki gladiatorów oraz pokazy kuchni i rzemiosła antycznego. Nie zabraknie także okolicznościowych gości.

- W tym roku będziemy gościć panie, które będą nam opowiadały o życiu klasztornym i tajemnicach, które kryją się za furtą klasztorną. Jeżeli dopisze nam pogoda to także będą przedstawiciele wojsk secesyjnych i Indian Ameryki Północnej - dodaje Szewczyk. 

Centralnym punktem wydarzenia będzie niedzielna defilada, podczas której zaprezentują się wszystkie oddziały biorące udział w imprezie. Początek wyruszy o godzinie 11:00.