Obejrzyj film na łące w murach klasztoru na Skałce

2022-06-29 9:54
Kino na trawie
Autor: ZZM Kraków KIno na trawie

W najbliższy piątek Zarząd Zieleni Miejskiej oraz krakowscy paulini zapraszają na pierwszy w tym sezonie pokaz „Kina na Trawie” . Na udostępnionej łące przy klasztorze na Skałce wyświetlony zostanie film : „Amazonia. Przygody małpki Sai”.

"Zatrać się w zieleni" to wzorem ubiegłego roku również kino letnie pod chmurką. Ciepłe letnie wieczory krakowianie mogą spędzić przed wielkim ekranem na świeżym powietrzu. W tym roku po raz pierwszy również przy klasztorze paulinów na Skałce. W ramach umowy zawartej pomiędzy magistratem a zakonem miasto nieodpłatnie dzierżawi teren.

Otwarcie łąki to symboliczny gest dla krakowskich paulinów. W tym roku obchodzą oni 550-lecie obecności na Skałce.

- To było pragnienie zaproszenia i wyjścia do tych wszystkich, którzy przychodzą na to miejsce i tych, którzy nie przychodzą. Skałka jest miejscem, w którym spotykają się wierzący, ale również ci, którzy szukają spokoju czy też przychodzą tu ze względów patriotycznych. Jest miejscem symbolicznym i ważnym dla Polski i dla Krakowa - mówi o. Mariusz Tabulski, przeor klasztoru na Skałce.

Letni ciepły wieczór, wyjątkowe miejsce, a do tego interesujący film. To wszystko w piątek, 1 lipca na łące przy klasztorze oo. paulinów. Wstęp jest bezpłatny. Rozpoczęcie seansu o godz. 20.30. Film zostanie wyświetlony z napisami w języku ukraińskim.