Pierwszy „KRoK do Lizbony” za nami!

2022-09-26 11:47
Pierwszy Krok do Lizbony
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Pierwszy Krok do Lizbony

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej! Młodzież z naszej archidiecezji przygotowuje się do wyjazdu w 27 grupach, a przez ten rok spotykać będzie się co miesiąc podczas serii wydarzeń „KRoK do Lizbony”, aby jako wielka wspólnota wyruszyć w lipcu na spotkanie z papieżem. Pierwsze z tych spotkań odbyło się w piątek 23 września na os. Kalinowym w Krakowie.

Diecezjalne przygotowania do ŚDM rozpoczęły się oczywiście przy ołtarzu. Mszy świętej w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP przewodniczył bp Robert Chrząszcz, a towarzyszyli mu licznie księża opiekunowie grup, którzy przyjechali na spotkanie z reprezentantami swoich grup. Biskup rozpoczynając Eucharystię nawiązał do swojego zaangażowania w przygotowania Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro 9 lat temu. Kazanie do młodzieży wygłosił ks. Michał Korbel, archidiecezjalny koordynator wyjazdu na ŚDM, rozwijając hasło zbliżającego się spotkania w Lizbonie: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. To właśnie Matka Boża będzie przez najbliższe miesiące główną przewodniczką młodzieży w przygotowaniach do wyjazdu.

Po Mszy świętej organizatorzy spotkania zaprosili wszystkich zebranych na integrację i poczęstunek, po czym odbył się quiz wiedzy o Światowych Dniach Młodzieży oraz prezentacje dotyczące przygotowań. Ks. Marcin Filar, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, opowiedział o tym, jak będą wyglądać przez cały rok kolejne „KRoKi do Lizbony”, a przedstawicielka młodzieży zachęciła zebranych do włączenia się w trwającą od 2019 roku akcję modlitewną „Port M10” (szczegóły: tutaj). Nie brakło też czasu na szczegóły dotyczące samej organizacji wyjazdu do Lizbony i wspólne odśpiewanie hymnu „Powietrze już drga”.

Spotkanie przebiegło w bardzo entuzjastycznej atmosferze – młodzież wróciła do swoich parafii, aby wraz z resztą pielgrzymów tę radość i zapał przekazywać w swoich środowiskach. Kolejny „KRoK” już 22 października w Sanktuarium św. Jana Pawła II.