Podsumowanie 3. edycji akcji "Kolęda dla hospicjum"

2023-02-02 19:45
plakat
Autor: Materiały prasowe

Ponad 70 zaśpiewanych kolęd i zebrane blisko 50 tysięcy złotych. To efekty tegorocznego świątecznego challengu hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Przez dwa miesiące użytkownicy mediów społecznościowych publikowali nagrania, na których śpiewali kolędy, wpłacali środki na specjalnej aukcji i nominowali kolejne osoby.

- Były to wykonania indywidualne i grupowe. Śpiewały kluby seniora, koła gospodyń wiejskich, uczniowie ze szkół, pracownicy ogrodu botanicznego, policja i straż pożarna. To kolędowanie przeniosło się też do domów. Całe rodziny śpiewały kolędy z myślą o tych, którzy są w trudnej sytuacji, których zdrowie nie pozwala w pełni cieszyć się świętami - mówi Renata Połomska z hospicjum św. Łazarza.

Akcję z dużym zainteresowaniem śledzili podopieczni placówki. Dla wielu z nich była odskocznią od codziennych cierpień.

- Wszystko dokładnie oglądałem. Wszystkim nam było bardzo miło, podniosło nas to na duchu. Chociaż jesteśmy chorzy, to uśmiech pojawił się na naszych twarzach. To kolędowanie mogłoby potrwać jeszcze dwa tygodnie - mówi pan Jan, jeden z podopiecznych hospicjum.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na bieżącą działalność placówki. A wszystkie nagrania odnaleźć można pod hasztagiem #koledadlahospicjum2022.