Podziękowanie za dary dla Zaporoża

2022-07-21 13:15
Zaporoże Ukraina
Autor: Alexey Tolmachov, wikipiedia

W imieniu Zgromadzenia Braci Albertynów składam serdeczne podziękowanie za hojną pomoc, okazaną w czasie trwającej wojny, dla Kuchni dla Ubogich prowadzonej przez nasze Zgromadzenie w Zaporożu na Ukrainie - pisze brat Franciszek Grzelka.

Dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Krakowskiej w dniach 13-15 lipca 2022 r. został zorganizowany transport żywności do Zaporoża. Dla potrzeb tamtejszej Kuchni dla Ubogich przekazano trzy palety konserw mięsnych, jedna paleta konserw rybnych, pięć kartonów kiełbasy i dwa kartony żółtego sera.– Potrzeby, które zobaczyliśmy w Zaporożu, okazały się większe niż się spodziewaliśmy. Ciągle zwiększa się tam liczba osób korzystających z pomocy naszych braci. W dniu, w którym rozdawaliśmy żywność przybyło ponad 900 osób. Do Zaporoża wciąż przybywają uchodźcy z terenów okupowanych na południu Ukrainy – mówi brat Franciszek Grzelka, prosząc o dalszą pomoc, w którą można się zaangażować za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Kontakt z Caritas Archidiecezji Krakowskiej sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy: +48 780 604 584 oraz +48575035647.

Kontakt mailowy sprawie przyjęcia uchodźców z Ukrainy, przekazania darów, wolontariatu, potrzeby pomocy: ukraina@diecezja.pl