Powraca krakowski "Sylwester z ubogimi". Wolontariusze pilnie poszukiwani

2022-12-01 11:58
ubodzy
Autor: Materiały prasowe

Spędź sylwestra z potrzebującymi – zachęca młodzież z parafii Dobrego Pasterza w Krakowie. Już po piąty organizują zabawę sylwestrową z ubogimi. Będą imienne zaproszenia, ciepłe posiłki i taneczna zabawa do białego rana. Aby jednak wszystko się udało potrzebna jest pomoc blisko 80 wolontariuszy.

Sylwester z Ubogimi odbywa się w Krakowie od 2016 roku. Goście to osoby starsze, bezdomne, ubogie, które na co dzień są niedostrzegane w społeczeństwie. Organizatorom zależy, by każdy gość poczuł się wyjątkowo – dlatego dbają o najdrobniejszy szczegół. Każdy z gości otrzymuje imienne zaproszenie i wizytówkę, profesjonalny wodzirej zachęca do zabawy i tańców, a kelnerzy-wolontariusze serwują ciepłe potrawy i przekąski. Nie brakuje też części duchowej sylwestra – mszy świętej.

Najważniejszym celem organizowanego sylwestra jest poznanie przybyłych Ubogich, a także ułatwienie im podbudowania własnej wartości. Dodatkowym celem całego wydarzenia jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem ubóstwa i bezdomności.

Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji i przebiegu wydarzenia.

- Wolontariusze przygotowują salę, pomagają jako kelnerzy, zabawiają gości i zapraszają do tańca - mówi Krzysztof Szymkiewicz, koordynator "Sylwestra z ubogimi".

Wydarzenie odbędzie się w Szkole św. Rity przy ul. Skałecznej 10. Organizatorzy spodziewają się ponad 200 osób.

- Przynajmniej raz w życiu warto wziąć w czymś takim udział. Jest to ogromne doświadczenie dzielenia się dobrem. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że uczestniczymy w różnych balach lub imprezach, ale dla naszych gości często jest pierwszy bal od czasów studniówki. Towarzyszenie im w tym, widzenie ich radości jest czymś, co rozgrzewa serce na początku roku - mówi Anna Miller, jedna z wolontariuszek.

Wydarzeniu patronuje Radio Plus.