Promocja książki "Anioły i święci" u krakowskich Pijarów

2022-07-07 18:40
książka
Autor: Maciej Uszko

- To pewnego rodzaju wprowadzenie w zaścianki Nieba – tak o nowej książce Scotta Hahna „Anioły i święci” mówi Michał Wilk z wydawnictwa eSPe, będącego wydawcą publikacji. W krakowskiej Galerii Krypta u Pijarów odbyła się promocja książki, której autor to były pastor prezbiteriański nawrócony na katolicyzm.

- Scott Hahn zaproponował bardzo ciekawe ujęcie zarówno motywu aniołów, jak i świętych. Proponuje interpretację ciągłości historii. Do pewnego momentu mieszkańcami Nieba byli aniołowie i oni przewodzili w tych najważniejszych funkcjach. W epoce Nowego Testamentu pewne funkcje, jak np. towarzyszenie ludziom tu na Ziemi, przejęli święci - tłumaczy Michał Wilk.

Spotkaniu wokół publikacji towarzyszył wykład o. Eugeniusza Grzywacza, historyka sztuki i pedagoga.

- Aniołowie to posłańcy, którzy przekazują misję Boga do człowieka. Są takimi pośrednikami pomiędzy człowiekiem a Bogiem. W historii Kościoła obserwujemy, że tę rolę posłańców Starego Testamentu zaczyna przejmować Matka Boże. Tak jest w przypadku naszego objawienia w Gietrzwałdzie czy objawienia w Fatimie - mówi o. Eugeniusz Grzywacz.

Książka „Anioły i święci” jest jednocześnie przewodnikiem biblijnym.