Przed krakowskimi pielgrzymami 7."KRoK do Lizbony"

2023-03-21 10:18
plakat
Autor: Materiały prasowe

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Nie tylko w Portugalii trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia. W Archidiecezji krakowskiej ponad tysiąc pielgrzymów mobilizuje się duchowo i organizacyjnie, aby pięknie przeżyć czas spotkania z Papieżem w Lizbonie. W czwartek ich reprezentanci zrobią siódmy „KRoK do Lizbony” – tym razem w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej.

Spotkania z cyklu „KRoK do Lizbony” organizowane są w różnych miejscach Archidiecezji Krakowskiej, aby umożliwić udział w nich jak największej liczbie młodych. Ich celem jest zarówno integracja młodzieży i przekazanie niezbędnych informacji, jak i otoczenie modlitwą Ojca Świętego, organizatorów ŚDM i wszystkich, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej, a jego gospodarzami będzie grupa z Trzemeśni, która przygotowuje się do wyjazdu z dekanatu myślenickiego, oraz Oaza Myślenicka. Spotkanie rozpocznie się od czuwania modlitewnego przed obrazem Matki Bożej o 17:30 i Eucharystii o 18:00. Następnie uczestnicy spotkania przejdą do Domu Katolickiego na czas integracji oraz quiz na temat Portugalii.

Do Duszpasterstwa Młodzieży wciąż zgłaszają się osoby, które chciałyby pojechać na ŚDM. Obecnie trwa zapełnianie grupy „last minute” na wydarzenia centralne, w której miejsca są ograniczone – to ostatni dzwonek, aby się zdecydować! Bezpośrednią formą zapisu jest kontakt pod adres e-mail: wyjazd@sdm.diecezja.pl.