Przed nami kolejny „KRoK do Lizbony”. Młodzież szykuje się do ŚDM

2022-12-29 9:34
sdm
Autor: Materiały prasowe

Przygotowania Archidiecezji Krakowskiej do Światowych Dni Młodzieży trwają w najlepsze! Najbliższe spotkanie z cyklu „KRoK do Lizbony” odbędzie się w piątek 30 grudnia w Wadowicach i będzie miało wyjątkowy, bożonarodzeniowy wymiar.

Do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie pozostało już osiem miesięcy. Podczas gdy koordynatorzy grup organizują kwestie wyjazdu i pobytu młodzieży w Portugalii, nie ustają także przygotowania duchowe do pielgrzymowania na spotkanie z Papieżem. Należy do nich cykl spotkań „KRoK do Lizbony” organizowanych co miesiąc w innym miejscu naszej archidiecezji. Najbliższe spotkanie odbędzie się w parafii p.w. św. Piotra w Wadowicach, a jej gospodarzami będzie Wadowicka Grupa Młodzieżowa, której opiekun – ks. Wojciech Leśniak – także organizuje wyjazd na ŚDM. Spotkanie swoim programem wpisuje się w świętowanie oktawy Narodzenia Pańskiego – w planie są jasełka przygotowane przez gospodarzy oraz wspólny wieczór kolędowy.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy nie tylko tych, którzy wybierają się do Lizbony, ale także wszystkie osoby, które jeszcze zastanawiają się wyjazdem lub chcą duchowo wesprzeć pielgrzymkę młodych.

17:00 Msza Święta

17:45 kawa i posiłek

18:30 jasełka Wadowickiej Grupy Młodzieżowej

20:00 wspólne kolędowanie (można przygotować własną kolędę).

A może ktoś jeszcze zastanawia się nad dołączeniem do grup szykujących się na ŚDM? Warto! Informacje dotyczące grup przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży można uzyskać u ks. Michała Korbla, diecezjalnego koordynatora wyjazdu, pod adresem wyjazd@sdm.diecezja.pl.